Купівля уживаного автомобіля в Україні стала помітно простішою

Уже незабаром купити або продати вживаний автомобіль в Україні стане значно простіше – для оформлення цієї процедури не потрібно буде спеціально їхати в сервісний центр МВС.

Покупка подержанного автомобиля

Про спрощення процедури оформлення купівлі/продажу вживаних автомобілів повідомив генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко на свій сторінці у Facebook. «Тільки що мені повідомили з МВС, що постанову Кабінету Міністрів України про зміну постанов КМУ №1388 та №1200 з метою дозволити торговельним організаціям продаж уживаних авто (комісійна торгівля і trade-in) сьогодні було ухвалено. Очікуємо публікації!», написав Олег Назаренко.

Суть змін полягає в наступному – завдяки вжитим нововведенням законно оформити купівлю уживаного автомобіля можна буде просто в автосалоні, який займається Trade-in, оформивши прямо там договір купівлі-продажу. Щоправда, таку можливість матимуть тільки ті організації, які підключені до бази даних МВС – вони матимуть вносити в неї інформацію про оформлення угоди купівлі-продажу. Нагадаємо, що на сьогодні для цього продавцю і покупцю автомобіля необхідно їхати в сервісний центр МВС і у присутності оператора центру оформляти договір купівлі-продажу.

«Хочу наголосити, що це нововведення нікого не утискає і не зобов’язує. Хто хоче, той може, як і раніше, оформити такий договір у сервісному центрі МВС, але для когось зручніше це зробити просто в автосалоні – тепер є така можливість. Це особливо зручно, коли покупець і продавець перебувають у різних регіонах – їм тепер немає необхідності спільно їхати в сервісний центр», – пояснив Олег Назаренко.

Утім, хочемо звернути увагу – договори купівлі-продажу в сервісних центрах МВС оформляються безкоштовно – це передбачено законодавчо. Тоді як, цілком можливо, що автосалони з майданчиками Trade-in можуть зробити цю послугу платною – адже це комерційні структури.

Крім того, важливо врахувати, що навіть оформивши договір купівлі-продажу безпосередньо в автосалоні покупцю в будь-якому разі доведеться їхати в сервісний центр МВС для перереєстрації транспортного засобу та отримання нового техпаспорта, виписаного на його ім’я.

 

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.