Сім кемперів на Volkswagen T6: порівняльний тест

Autocentre null
Autocentre
Mar 21, 2017 09:00 PM

В Україні караванінг ще тільки розвивається, інша річ – Німеччина. Особливу популярність тут отримали компактні кемпери на базі одного з найбільш культових німецьких фургонів – Volkswagen Transpoter або як його називають в народі Bulli («бичок»).

Журналісти авторитетного автомобільного видання Auto Bild напередодні літнього сезону провели порівняльний тест семи найактуальніших кемперів від семи різних виробників. Зрозуміло, що всі вони на базі фургонів Volkswagen T6.

Перший на тесті – кемпер від фірми Сampmobil з німецького міста Шверін. Тут є все для відпочинку і ночівлі чотирьох осіб. Це трансформоване із сидінь двоспальне ліжко внизу і ще одне двоспальне ліжко – у розкладному наметі на даху. Є кухня, 2 баки по 19 л для води, холодильник об’ємом 45 л і висувний біотуалет. Столик має розкладну секцію, а передні крісла виконані поворотними, що дає змогу з комфортом розміститься вчотирьох. Машина оснащена турбодизелем 2,0 TDI 102 к.с. Ціна базового Сampmobil – 52 590 євро.

Наступний кемпер – модель Quad-bus від кузовного ательє Fischer. Ця машина може перевозити до шести осіб. Кухонний блок розташований на лівій стороні. Крісла можуть рухатися на полозках у підлозі. Сидіння складаються, і на них встановлюється двоспальний матрац 200 на 135 см. Ще одна двоспальне ліжко розкладається у висувному наметі на даху. Під нижньою спальною полицею в багажнику – висувні ящики і розкладний, виносний стіл. А стосовно стаціонарного столика, то за ним поміститься лише двоє. Ціна встановлення базового кемпер-модуля – 20 700 євро, а готового автомобіля – 50 795 євро.

Третій піддослідний Volkswagen T6 – кемпер MultiStyle фірми Reimo. Його складено на машині з подовженою на 40 см колісною базою, а тому місця тут більше, ніж у перерахованих вище моделей. Кухня з газовою плитою, холодильник на 39 л і комфортний біотуалет – за перегородкою з дверима. Крісла трансформуються в двоспальне ліжко. Ціна питання – 55 330 євро.

Далі на черзі кемпер німецького виробника RW-Fahrzeugbau. Назва моделі Space Camper відзначає особливе значення корисного простору. Машина складена на базі автомобіля Caravelle T6 і має двоє зсувних дверцят на бортах. Тут є висувний кухонний блок, яким можна користуватися і на вулиці, а також комфортабельна душова кабіна. Передбачено два баки для води 40 л.

Крісла трансформуються в двоспальне ліжко, з додатковим валиком в головах. З особливостей – висувний намет на даху з переднім входом, отримує міні тераса. Це найдорожчий кемпер в порівняльному тесті – 64 956 євро.

П’ятий за рахунком – кемпер для поганих доріг від фірми Terracamper. Недарма машина під назвою Tecamp побудована на повноприводному Transporter 4Motion і оснащена пневмопідвіскою з регульованим дорожнім просвітом. Всередині – меблі у вигляді алюмінієвих модулів, які можна переміщати полозками на підлозі.

Другі зсувні дверцята, що зліва по борту, дають змогу користуватися кухонним блоком, перебуваючи на вулиці. Над сидіннями можна розкласти двоспальне ліжко, ще одне ліжко на двох – у наметі на даху. У передній частині намету за доплату встановлюється відкидний люк (на фото). Terracamper найдоступніший з тестованих – його ціна від 45 900 євро.

На шостому місці розташувався кемпер відомої фірми Westfalia, яка працює з машинами Volkswagen вже не перше десятиліття. Модель Club Joker має суттєву відмінність – високий жорсткий дах, а не розсувний намет як інші. Подовжена машина надає максимум місця. Тут велика душова кабіна з розсувною перегородкою, комфортабельні крісла і шикарні спальні місця на другому поверсі.

І, нарешті, на закуску порівняльного тесту – кемпер Сalifornia від самого Volkswagen. Тому заводська гарантія надається на все обладнання. Тут багато різних опцій. Так, наприклад, висувний намет на даху з електроприводом. У салоні дуже раціональне планування. Чого вартий кухонний блок з надставними столиком на рейках – для приготування їжі. Душ, щоправда, виносний.

Є три варіанти за рівнем оснащення: Beach, Coast і найбільш наворочений Ocean (на фото). Останній охоплює непрозорі штори на вікнах, подвійне засклення і розкладні виносні сидіння, інтегровані в задню двері. З мінусів «рідного» кемпера Volkswagen T6 зазначимо тільки його високу вартість – як базової моделі так і опцій. Ціна представленої версії – 58 768 євро.

 

Завантаження...