Воєнний час потребує від комунальних служб особливо злагодженої роботи, яка неможлива без сучасної спецтехніки. Днями відомий кременчуцький виробник "Альфатекс" склав для замовника з Білої Церкви нову автовишку. Це італійська модель Socage DA324, що має робочу висоту підйому 24 м і горизонтальний виліт 11 м. Люлька має вантажопідйомність 250 кг і може повертатися на 90 град. ліворуч або праворуч.
Автогідропідйомник встановлено на шасі Dayun CGC1100, що розраховане на повну масу 10 000 кг і оснащене 150-сильним двигуном Weiсhai. Зазначимо, що Кременчуцький завод комунальної техніки "Альфатекс" пропонує моделі автовишок з робочою висотою підйому від 10 до 75 м, встановлені на найрізноманітніших шасі — від легких IVECO Daily і Renault Master, середніх IVECO EuroCargo і Renault D-серії до вантажівок важкого класу — IVECO Trakker, MAN TGS, Renault K-серії, Mercedes-Benz Actros тощо.
-
Подія 10 квітня 2026 20:20Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки. -
Подія 02 квітня 2026 21:00До 130-річчя Peugeot – як еволюціонували комерційні автомобілі -
Подія 01 квітня 2026 21:00Як зародився відомий виробник вантажівок DAF