Днями Завод спецтехніки «Техкомплект» поставив для «Миколаївобленерго» автовишку Сomet 26-2-13 HQ JIB, яку придбали коштом японських меценатів. Вперше для автогідропідйомника цієї моделі підприємство використовувало шасі Isuzu NPS75L (4х4).
Сomet 26-2-13 HQ JIB оснащений стрілою комбінованого типу (пантограф + телескоп). Робоча висота підйому становить 26 м, а максимальний виліт – 13 м. Стріла повертається на 360 град. та укомплектована подовжувачем JIB для роботи у важкодоступних місцях (наприклад, над дахами).

Корзина має вантажопідйомність 250 кг та обладнана розеткою на 230В. Стріла виготовлена з алюмінію, хоча можливий варіант зі скловолокна, що дозволяє працювати з високовольтними ЛЕП (до 130 000 В).

Шасі Isuzu NPS75L (4х4) розраховано на повну масу 7,5 т та вантажопідйомність 4 т. Колісна база складає 3845 мм. Машина укомплектована 5,2-літровим турбодизелем (Євро 5) потужністю 155 к. с. і максимальним крутним моментом, 419 нм при 1600 об/хв. У парі з ним встановлюються механічна 5-ступенева КП та 2-ступенева роздавальна коробка. Паливний бак вміщує 140 л. Використовуються шини розмірності 215/75R17.5.
Зазначимо, що для установки автовишки Сomet 26-2-13 HQ JIB підходять різні шасі, розраховані на повну масу 6 т і вище.

-
Подія 10 квітня 2026 20:20Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки. -
Подія 02 квітня 2026 21:00До 130-річчя Peugeot – як еволюціонували комерційні автомобілі -
Подія 01 квітня 2026 21:00Як зародився відомий виробник вантажівок DAF