Полноприводный пикап ИЖ-27171, неофициально названный «Охотник», умельцы из КБ Смирнова превратили в настоящий вездеход. Вместо колес установили четыре гусеничных движителя. На крыше можно увидеть спасательную доску для водоемов. В КБ проект так и назвали «Спасатель». Интересно, что в грузовом отсеке находятся спасательный круг и два комплекта баллонов с воздухом для водолазов.
Оказывается, ИЖ-27171 на гусеничном ходу разработан для участия в мероприятиях, проводимых «Всероссийским обществом спасания на водах».
В движение гусеничный «Спасатель» приводит родной 1,8-литровый бензиновый мотор мощностью 92 л.с. Недавно КБ «Смирнова» выставило машину на продажу – по цене 3 млн. рублей. Столь высокая стоимость объясняется, прежде всего, установкой четырех быстросъемных гусениц, цена на которые колеблется от 500 тыс. до полутора миллионов рублей.
Напомним, что базовый ИЖ-27171 4х4 сам по себе является довольно редким автомобилем. Всего было выпущено 22 машины, в том числе и с полуторной кабиной. Кстати, 14 лет назад, в 2004 году на украинском рынке пытались продавать данный полноприводный пикап – одну такую машину, с короткой кабиной мы даже брали на тест-драйв. Однако пикап не пошел, хотя в то время продавался за 45 тыс. грн – 9 тысяч долларов.
-
Подія 10 квітня 2026 20:20Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки. -
Подія 02 квітня 2026 21:00До 130-річчя Peugeot – як еволюціонували комерційні автомобілі -
Подія 01 квітня 2026 21:00Як зародився відомий виробник вантажівок DAF