Як легендарні вантажівки Mercedes-Benz підкорили «Дакар»

02 лютого 2025, 15:51
Як легендарні вантажівки Mercedes-Benz підкорили «Дакар»

Цього року в ралі «Дакар Класік», яке вважається найважливішим випробуванням для людини та автомобіля, команда VÖLKEL Rallye Team змогла вдруге поспіль справити враження із двома сервісними вантажівками Mercedes-Benz.

Два так званих Fast-Assistant Trucks («швидких вантажівки-помічника») Mercedes-Benz NG 2636 6x6 підтримували команду Völkel, виконуючі функції пересувної майстерні.

Команда виступала на легендарному позашляховику Mercedes-Benz 280GE. Ця машина в 1983 році стала переможцем «Дакар» - з тодішніми гонщиками Жакі Іксом і Клодом Брассером.

Спочатку ці вантажівки-«технічки» були поставлені команді Mitsubishi Dakar у 1986 та 1987 роках. На борту двох класичних автомобілів розмістили все необхідне, щоб забезпечити ралійну команду: від спальних мішків до верстатів, включаючи інструменти та запасні частини.

Обидві вантажівки оснащені двигуном V10 робочим об'ємом 18,5 л та потужністю 360 к. с., що дозволяє їм розвивати максимальну швидкість 128 км/год на трасі та 80 км/год на піску. Завдяки повному приводу 6x6 машини оптимально підходять для випробувань найскладнішого ралі у світі.

До екіпажу машини NG з номером #917 увійшли пілот Олександр Шмідт, штурман Ян Діппель та фотограф Нільсом Шмідт. Що стосується другої вантажівки, під номером #918, то її екіпаж складався з пілота Роберта Тіле, штурмана Маркуса Клессе та механіка Даніеля Шатца.

Метою команди було потрапити в першу десятку, і після більш ніж 5000 кілометрів перегонів та 12 етапів екіпаж VÖLKEL RALLYE посів 7-е місце. І в цьому велика заслуга двох легенд Mercedes-Benz Truck.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222
    Подія 10 квітня 2026 20:20
    Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222
    Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки.
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз