Білорусько-китайське спільне підприємство «БелДжи» та російський автоконцерн «АвтоВАЗ» планують об'єднатися для розробки електричного легкового автомобіля. «Союзний» електромобіль пропонуватимуть на ринках росії та білорусі.
Під час його розробки застосують напрацювання Об'єднаного інституту машинобудування Національної академії наук Білорусі та «БелДжи». Що під цим мається на увазі, не утонюється, але «проєкт має бути окупним й незалежним від санкцій та китайського автопрому». Терміни виходу на ринок «імпортозаміщеного» білорусько-російського електромобіля, навіть орієнтовні, не називаються.

Наразі завод «БелДжи» виробляє за повним циклом (зі зварюванням та фарбуванням кузовів) три моделі Geely — кросовери Atlas Pro, Coolray та Tugella. 2021 року білоруси зібрали невелику партію електричних седанів Geely Geometry C й навіть встигли провести випробування, але серійне виробництво ще не налагоджено. Також «БелДжи» веде переговори з Geely щодо виробництва на своїх потужностях нового субкомпактного електрокросовера Geometry E. Подивимося, чи вдасться їм домовитися.
-
Подія 11 червня 2026 20:03Як в Україні прописався унікальний лімузин-довгожитель -
Ретро 04 червня 2026 20:22Першому автомобілю Генрі Форда виповнилося 130 років -
Подія 24 травня 2026 20:20Як презентували автомобіль ЗАЗ із кузовом нового типу