Ford показав екстремальний Mustang з V8 та трековим пакетом (фото)

16 січня 2026, 09:00
Ford показав екстремальний Mustang з V8 та трековим пакетом (фото)

Ford Mustang GTD — видатна машина, але вона вийшла обмеженим тиражем і зі значним цінником, тому не всі змогли її придбати. Щоб задовольнити широке коло споживачів, компанія випустила новий спорткар – Mustang Dark Horse SC. Він запозичить потужність і комплектуючі у GTD, але буде набагато дешевшим.

Відрізнити Mustang Dark Horse SC можна по капоту з великим повітрозабірником, агресивного передньому та задньому бамперах, розвиненому дифузору і величезному антикрилу. Поєднання корми у вигляді «качиного хвоста» і антикрила забезпечує притискну силу у 281 кг на швидкості 290 км/ч. Їздить поні-кар на 20-дюймових колесах, взутих у шини Pirelli P Zero R. За ними ховаються карбон-керамічні гальма Brembo з 6-поршневими супортами спереду і 4-поршневими ззаду.

В якості опції пропонується пакет Track Pack, який включає в себе карбонові диски, шини Michelin Pilot Sport Cup 2 R та поліпшену аеродинаміку. Він знижує масу автомобіля приблизно на 68 кг. Оснащення салону Dark Horse SC теж схоже з GTD. Новинка запозичила рульове колесо з плоским дном та вбудованими елементами керування, оздоблення з алькантари та карбону. В якості опції пропонуються сидіння Recaro. У пакеті Track Pack задні сидіння відсутні, замість них встановлена полиця для зберігання обладнання для треку.

Новий поні-кар отримає в оснащення 5,2-літровий турбодвигун V8, який доповнили механічним компресором. Його потужність поки не розкривається. Але у Ford відзначили, що віддача буде меншою, ніж у GTD (815 к. с.), але більшою, ніж у Dark Horse (500 к. с.). Працювати мотор буде виключно в парі з семиступеневою коробкою передач з подвійним зчепленням. Вартість Dark Horse SC очікується на рівні 100 тисяч доларів. У продаж він надійде влітку цього року.

slider_image_248400
slider_image_248401
slider_image_248402
slider_image_248403
slider_image_248404
slider_image_248405
slider_image_248406
slider_image_248407
slider_image_248408
Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз