Як грати на синтезаторі
Чи мрієте ви стати знавцем світу музики та відтворювати популярні мелодії класичної та сучасної музики? У будь-якому віці та в будь-якій ситуації можна почати вчитися грати на якомусь інструменті, синтезатор чи електрогітара також є у цьому списку.
Для багатьох синтезатор – ідеальний інструмент для навчання грі, твору та виконання. Розширена цікавими звуками клавіатура приладу дозволяє навіть замінити цілу групу. Навчитися грати на ньому можна самостійно чи з викладачем. Ви також можете долучити гру на клавішах своїх дітей.
Як виглядає навчання грі на клавіатурі?
Навчання грі на синтезаторі слід розпочинати з вивчення пристрою інструменту. Це дозволить краще зрозуміти принцип його роботи та навчитися грамотно ним користуватися. Синтезатор – відмінний клавішний інструмент для навчання грі новачків. Він набагато дешевше, легше і менший за класичний фортепіано. Установка забезпечує різноманітні звуки, а в розширеній версії можна навчитися музикувати за допомогою клавіш або підказок, що виводяться на світлодіодний екран.
Базовий екземпляр має 61 клавішу, які працюють на механізмі, відмінному від того, що використовується у фортепіано. При цьому додаткових педалей немає, так що учню доводиться концентруватися виключно на своїх руках.
Однак важливо пам’ятати, що клавіатура не є заміною піаніно чи рояля. Якщо ви плануєте грати на класичному фортепіано, то краще розпочати навчання із цифрового піаніно, яке створено за зразком акустичного зразка. Придбати його без проблем можна на сервісі OLX.
Крім того, синтезатори мають вбудований модуль, що відтворює звуки різних інструментів. Тому вони можуть звучати як фортепіано, а можуть замінити міні-оркестр. Навчитися грати на клавішних можна за наявності цілеспрямованості та мотивації. Також важливою є регулярна практика. Потрібно бути систематиком і займатися не менше 1-2 разів на тиждень по 30 хвилин. Не варто здаватися на самому початку. Основні етапи навчання грі на клавіатурі:
- Вивчення пристрою клавіатури, щоб інструменталіст знав, як вона влаштована, та грав усвідомлено.
- Вивчення нот – освоєння їх розташування на нотному стані та клавіатурі.
- Правильна постановка та координація рук – спочатку тренування домінуючої руки, потім другий, а потім гра двома руками.
- Вироблення правильної постави під час гри.
- Вивчення гам та акордів, необхідних для виконання перших мелодій.
Для здобуття навичок на базовому рівні потрібно в середньому 6 місяців. Саме тоді людина зможе визначити, чи приносить їй гра задоволення і чи хоче вона продовжувати заняття.
Гра на клавіатурі для початківців – що найважливіше?
При навчанні гри на синтезаторі надзвичайно важливим є самозречення, що веде до регулярних занять — самостійних або під керівництвом викладача. Ставлення до навчання буде краще, якщо людина не пред’являтиме до себе завищених вимог на стартовому етапі. Починати краще з простих творів, легких мелодій, що виконуються однією рукою, щоб почати працювати над координацією. Опанування простими творами мотивує до подальшого вивчення та практики доти, доки вони не будуть зіграні правильно.
Потім можна переходити до контролю за технікою гри, працювати над положенням обох рук, координацією і плавністю. На цьому етапі добре було б придбати навушники, щоб будинок та сусіди не турбувалися про тривалі заняття. Також корисно скористатися підтримкою викладача, навчальними матеріалами, програмами для гри та спеціальними відео.