Французький бренд Alpine офіційно провів світовий динамічний дебют ходового прототипу купе третього покоління, що отримав промовисту назву Alpine A110 Future. Честь уперше вивести тестовий «мул» майбутнього електрокара на знаменитий підйом у Гудвуді випала пілоту команди BWT Alpine Formula One Team П'єру Гаслі. Як пасажир у кокпіті перебував засновник Фестивалю швидкості – герцог Річмондський. Ця подія ознаменувала початок нової ери для французької марки.
Головне завдання ходового прототипу A110 Future – фінальне калібрування та випробування абсолютно нової модульної архітектури APP (Alpine Performance Platform). Ця платформа розроблена французами з чистого аркуша з однією метою: довести, що спортивний електромобіль може залишатися екстремально легким, азартним у керуванні та повністю повторювати канони класичних моделей з ДВЗ.
На відміну від більшості сучасних електрокарів, де важка батарея єдиним монолітом вмонтована в підлогу (через що критично зростає висота машини та посадка водія), інженери Alpine застосували роздільну двоповерхову компоновку акумулятора у наджорсткому алюмінієвому корпусі. Тяговий 800-вольтний блок розділили у пропорції 25% на передній осі та 75% на задній. Це дозволило зберегти унікально низьку посадку водія і силует, тотожний нинішньому бензиновому купе.
Справжнім тріумфом високих технологій став силовий агрегат E-Powertrain. На задній осі прототипу встановлено два незалежні синхронні електродвигуни на постійних магнітах, які інтегровані в компактну систему «3-в-1» з карбід-кремнієвими інверторами та здатні розкручуватися до 21500 об/хв. Кожен мотор керується окремо за допомогою нової системи векторизації тяги Active Torque Vectoring 2.0 та контролю проковзування Wheel Slip Torque Control. Електроніка миттєво дозує крутний момент на кожне колесо, повністю ліквідуючи ефект недостатнього повертання керма на вході у віраж та під час зміни навантаження.
Ба більше, кожен двигун має свій власний, синтезований через випускну систему акустичний супровід, що змінює тональність відповідно до обертів ротора. Допомагає системі інтегрована 400-вольтна система швидкого заряджання. Цікаво, що понад 45 000 км тестового пробігу під час розробки шасі та налаштування термоменеджменту інженери наїздили віртуально – на унікальному передовому симуляторі DiM250 з 9-метровим панорамним екраном.
Довідка «АЦ»
Створення власної незалежної платформи APP для третього покоління A110 – дуже сміливий крок для Alpine. Спочатку французи планували розробляти нове електричне купе спільно з британською компанією Lotus на їхньому шасі LEVA. Проте у 2023 році через розбіжності у філософії ваги та геометрії бренд розірвав альянс і вирішив проєктувати архітектуру самостійно на базі гоночного підрозділу у Вірі-Шатійон.
-
Подія 11 червня 2026 20:03Як в Україні прописався унікальний лімузин-довгожитель -
Подія 24 травня 2026 20:20Як презентували автомобіль ЗАЗ із кузовом нового типу -
Подія 18 січня 2026 20:00Як у Львові розробили автобус на базі вантажівки IFA