На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota

21 вересня 2024, 18:35
На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota

Цей автомобіль Toyota Carina, сфотографований днями у Києві кореспондентом "Автоцентру", відноситься до моделі третього покоління (А60). Машина була представлена ​​у вересні 1981 року і стала останньою задньопривідною Carina.

Кузов за формою зробили більш прямокутним, з'явився точніший, рейковий рульовий механізм. Цікаво, що задня підвіска могла бути двох типів – залежна чи незалежна. Остання встановлювалася на більш потужні версії, а також на всі машини для європейського ринку.

slider_image_180243
slider_image_180244
slider_image_180245
slider_image_180246

У 1982 році до седана та 3-дверного ліфтбека/купе додався й 5-дверний універсал. Тоді ж з'явився і дизельний двигун - 1,8-літровий, у 65 к. с. Щодо бензинових агрегатів, то для Європи машини комплектувалися моторами в 1,6 л потужність 80 або 86 к. с. На місцевому ж ринку можна було замовити і перший японський турбомотор із двома розподільними валами – робочим об'ємом 1,8 л та потужністю 160 «конячок».

slider_image_180247
slider_image_180248

Популярність автомобілю принесла участь у ралі-рейді «Париж-Алжир-Дакар» 1982 року, коли Toyota Carina здобула перемогу в класі серійних автомобілів з приводом на два колеса, фінішувавши 34-ю у загальному заліку. На цих перегонах вона отримала прізвисько «Карина, що літає».

1984 року з'явилася Сarina четвертого покоління (Т150), вже передньопривідна. Для європейського ринку машина мала назву Carina II. При цьому задньопривідна модель А60 продовжувала випускатися з кузовами седан та універсал до травня 1988 року.

Читати наступну статтю
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз