Які авто купують українці у приватному та корпоративному секторах: статистика

20 жовтня 2025, 13:00
Які авто купують українці у приватному та корпоративному секторах: статистика

Позитивна динаміка простежується на ринку нових автомобілів в Україні останні кілька місяців. Але вподобання українців різняться як в залежності від регіону проживання, так і від сегмента - приватного та корпоративного.

За даними «Укравтопрому», за перші дев'ять місяців цього року український автопарк поповнився майже 53 тисячами нових «легковиків». З цієї кількості приватним покупцям було продано 69% авто, а 31% – юридичним особам. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року продажі у приватному сегменті зросли на 5%, а в корпоративному скоротилися на 10%.

Приватні покупці віддали перевагу наступним «легковикам»:

  • TOYOTA RAV-4 - 1988 реєстрації;
  • BYD Song Plus - 1950 реєстрацій;
  • VOLKSWAGEN ID.Unyx - 1538 реєстрацій;
  • HYUNDAI Tucson - 1451 реєстрацій;
  • RENAULT Duster - 1264 реєстрації.

Найбільшим попитом серед юридичних осіб користувались:

  • RENAULT Duster - 2599 реєстрацій;
  • ŠKODA Octavia - 729 реєстрацій;
  • TOYOTA Prado - 551 реєстрацій;
  • ŠKODA Kodiaq - 533 реєстрації;
  • TOYOTA RAV-4 - 516 реєстрацій.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз