Нові системи безпеки: Ford загальмує без водія

Система безпеки Cross Traffic Alert сама зупинить машину, якщо водій не бачить небезпеки під час виїзду з парковки.

Ford

Нова система безпеки допомагатиме в одному із найскладніших і найнебезпечніших маневрів – виїзді заднім ходом зі стоянки, коли машина була запаркована поперек до смуги руху. Подібні електронні помічники існували і раніше, але наразі ключовий момент у тому, що ваш автомобіль сам зупиняється, «побачивши» машину, що наближається дорогою. Датчики-радари, що мають кут огляду 160 градусів і заховані в кутах заднього бампера, «заглядають» за габарити машин, що стоять поруч, і «бачать» небезпеку набагато раніше, ніж водій, який сидить за кермом. На презентації, влаштованій для журналістів в одному з німецьких дослідницьких центрів Ford, у оглядача «Автоцентру» була можливість переконатися в ефективності системи безпеки Cross Traffic Alert. Ледь електроніка автомобіля, який виїжджає з парковки, помічає «шумахера», що мчить найближчою смугою, водій чує попереджувальний сигнал, і якщо не реагує, а продовжує рух, Ford завмирає як укопаний. Автомобіль-небезпека при цьому може наближатися на швидкості до 60 км/год. Час реакції системи безпеки – 1,0 – 1,2 секунди, і цього достатньо, щоб уникнути зіткнення.

FordТворці особливо відзначають, що їхня система здатна помічати також велосипеди та мотоцикли. А це, як відомо, через специфіку габаритів «великів» і «мотиков», складніше завдання – адже не дарма народився вираз «худий, як велосипед». Природно, пішоходи в такій ситуації теж не залишаться непоміченими.

На серійних «Фордах» Cross Traffic Alert з’явиться в найближчі два роки.

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.