Цей компактний легковий автомобіль створювався в глибокій таємниці, оскільки в окупованій німцями Франції було дозволено випуск лише вантажівок. І в результаті цих робіт і з'явився, пофарбований в зелений маскувальний колір, майбутній легковик Renault 4CV.
Цікаво, що його дводверний кузов було виготовлено з алюмінію. Зовні автомобіль чимось скидався на свого сучасника – німецький Volkswagen на прізвисько «Жук». Це був компактний горбунок, з колісними крилами, що стирчали по краях, і мотором, захованим у похилим «хвості». Але його 4-циліндровий двигун мав уже не повітряне, а рідинне охолодження. При цьому радіатор, щоб не зіпсувати пологу, обтічну корму, розмістили відразу за спинкою заднього сидіння, перед блоком циліндрів.
Робочий об'єм двигуна становив 760 см куб. та розвивав потужність 19 к. с. Коробка передач була триступеневою, причому перша – несинхронізована. Підвіску коліс зробили незалежною, пружинною. Максимальна швидкість становила 90 км/год.
Завод Renault у Булон-Бійянкурі був націоналізований 16 січня 1945 року і став називатися Regie Nationale des Usines Renault. Дебют автомобіля Renault 4CV відбувся 3 жовтня 1946 року на Паризькому автосалоні. А 12 серпня наступного року почалися його продажі. Успіх був колосальний: черга на придбання машини розтяглася до двох років.

На відміну від прототипу, кузов серійної машини був залізний, типу седан. У нього, враховуючи побажання продавців, зробили вже не два двері, а чотири. У грудні 1949 року з'явилася і версія з жорсткими боковинами кузова, але зі зсувним дахом.

Автомобілі Renault 4CV завоювали популярність не лише у себе на батьківщині. Їх збирали в Англії та Ірландії, Бельгії та Іспанії, і навіть в Австралії та Південній Америці. А первісток японської фірми Hino був схожий на цього французького побратима як дві краплі води.
Потрібно сказати, що машини Renault 4CV непогано показали себе і у різних спортивних змаганнях. 1951 року автомобіль здобув перемогу у своєму класі на престижних 24-годинних перегонах Ле-Ман.
Виробництво цієї популярної моделі у Франції припинилося лише 6 липня 1961 року. Усього там було випущено 1 105 547 од. Таким чином, Renault 4CV став першим французьким автомобілем, який подолав рубіж випуску в один мільйон.

-
Ретро 04 липня 2026 20:35Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобільУ День Незалежності США, 4 липня 1894 року здійснив свою першу поїздку відомий автомобіль Елвуда Хайнса – другий бензиновий транспортний засіб, виготовлений у Америці. Геніальний металург, винахідник нержавіючої сталі, Хайнс почав розробляти самохід із бензиновим двигуном у 1893 році. Він замовив вертикальний двотактний мотор в одну кінську силу фірми Sintz. Восени той прибув, і винахідник, на невдоволення дружини, випробував його прямо на кухні - більше не було де. А потім він домовився з власником механічної майстерні Елмер Апперсон, і той разом з братом Едгаром взялися йому допомагати. Двигун встановили на чотириколісний візок із поворотною передньою віссю. А для керування служив довгий важіль, змонтований по центру. Готова машина вагою 370 кг отримала назву Pioneer. Перший пробний заїзд відбувся 4 липня у місті Коколо, з метою безпеки досить далеко від натовпу цікавих. Управляв машиною сам Хайнс, а Елмер був пасажиром. Машина проїхала 2,4 км і треба було повертатися. Цікаво, що передачі заднього ходу автомобіль не мав, і екіпажу довелося розвертати його на вузькій дорозі вручну. В 1895 Хайнс виготовив машину Pioneer II. Конструкція рульового управління була покращена, а відпрацьовані гази відводилися вже подалі від сідоків. Ця машина взяла участь у перших у США моторних перегонах, які проходили 28 листопада цього року. І першим, правда серед нечисленних учасників – три автомобілі та шість мотоциклів – був автомобіль Хайнса. Ще наприкінці 1894 року Хайнс разом із братами Апперсонами організував першу в країні фірму з успішного виробництва автомобілів. Щоправда, інша компанія – Durea Motor Wagon Co. – була створена на рік раніше, але незабаром збанкрутувала, випустивши лише 13 авто. А ось Хайнс усе нарощував виробництво. 1898 року його фірма переїхала на новий великий завод у місті Кокомо і випустила там перші п'ять автомобілів. Наступного року їх виготовили вже три десятки, 1900 року – 192 од., а 1901-го – 240 од. Фірма Haynes-Apperson випускала автомобілі до 1925 року включно. А сьогодні її найперший автомобіль, випущений 1894 року, зберігається у Національному музеї американської історії. [related_post id="1355192" strip="1"] -
Ретро 04 червня 2026 20:22Першому автомобілю Генрі Форда виповнилося 130 років -
Ретро 22 травня 2026 21:51Як народжувалися ексклюзивні автомобілі від Pininfarina