Toyota планує піднятися в небо

17 січня 2020, 14:00
Toyota планує піднятися в небо

Японська автомобілебудівна корпорація Toyota і американська стартап-компанія Joby Aviation займуться розробкою і впровадженням летючого таксі. Внесок Toyota в цей проект не обмежиться тільки матеріальним вливанням у 394 млн доларів. Японці нададуть свої розробки в цій сфері і допоможуть побудувати робочий прототип. У керівництві компанії, вважають це партнерство взаємовигідним, оскільки фірмовий дизайн марки «добре підходить для задоволення потреб ринку авіаперевезень, що розвивається». Повітряні перевезення завжди були для Toyota довгостроковою метою, до якої вони мають намір рухатися паралельно з роботою в автомобільному бізнесі.

Наразі відомо, що йдеться про чотиримісний літальний апарат з вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL), оснащений повністю електричною силовою установкою. Як зазначено на сайті Joby Aviation, транспортний засіб зможе пересуватися зі швидкістю в 322 км/год і здійснювати перельоти протяжністю понад 240 км.

Розробками аерокарів займаються й інші автовиробники. Так минулого тижня свій літальний апарат запатентувала Porsche. Це двомісний аерокар оснащений чотирма електромоторами, два з яких відповідають за зліт і посадку, а друга пара — за маневрування.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Майже всі кросовери лише здаються позашляховиками. Subaru Crosstrek — приємний виняток
    Тест-драйви 21 липня 2026 19:00
    Майже всі кросовери лише здаються позашляховиками. Subaru Crosstrek — приємний виняток
    Український автомобільний ринок, як і світовий, невпинно перетворюється на кросоверний. Звичайні хетчбеки, універсали, а особливо седани поступово зникають із модельних лінійок виробників. І це не стільки примха автомобільних компаній, скільки відповідь на поведінку покупців.Люди хочуть отримати один автомобіль, який буде зручним у місті, достатньо просторим для сім’ї, не боятиметься розбитої дороги та дозволить без зайвих хвилювань з’їхати з асфальту. Щоправда, у багатьох сучасних моделей кросоверність закінчується на пластикових накладках, трохи збільшеному дорожньому просвіті та високій посадці. Більшість таких машин продається з переднім приводом і має досить обмежені здібності за межами асфальту. Наш сьогоднішній герой зовсім не такий.Subaru Crosstrek отримав постійний повний привід, дорожній просвіт у 220 мм, спеціальні режими для складного покриття та підвіску, яка справді дозволяє не боятися поганих доріг. Проте боротися за покупця йому доводиться у надзвичайно щільному сегменті компактних SUV, де давно закріпилися Nissan Qashqai, Hyundai Tucson, Kia Sportage, Skoda Karoq та ціла армія нових китайських моделей.Чи є що протиставити їм японському кросоверу?
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз