Прошли те времена, когда Львовский автобусный завод выпускал ежегодно тысячи машин. Сегодня автобусы ЛАЗ встречаются все реже и реже. Однако энтузиасты своего дела из проекта «Кузница тест-драйв» обнаружили под Киевом идеально сохранившийся автобус ЛАЗ-699Р «Турист».
Несмотря на то, что машине более четверти века она имеет пробег всего 15 тысяч км. И самое главное – кузов и салон в идеальном состоянии, даже окраска родная.
Напомним, что ЛАЗ-699Р «Турист» дебютировал в 1978 году, однако полноценный выпуск машины начался лишь в 1983 году. Автобус выпускался до 2002 года. Машины поначалу имели алюминиевую фальшрадиаторную решетку и отдельную водительскую дверь с левой стороны, которую затем убрали.
Автобус длиной 10,5 м рассчитан на перевозку 41 пассажира. Имеются багажные отсеки объемом 4,38 м куб. Снаряженная масса – 8829 кг.
В движение автобус приводит 7,0-литровая V-образная «восьмерка» ЗИЛ-375 мощностью 180 л.с., которая устанавливалась на грузовики «Урал». Коробка передач – механическая, 5-ступенчатая. Экономичным автобус трудно назвать: реальный расход топлива – до 50 л на 100 км. Хотя производитель заявляет следующие данные: по трассе – 32л на 100 км, в городе – 43 л на 100 км, в смешанном режиме – 38 л на 100 км.
https://www.youtube.com/watch?v=im1flhxEbkg&t=179s
-
Подія 10 квітня 2026 20:20Як була відреставрована унікальна вантажівка КрАЗ-222Одна з найвизначніших дат в історії Кременчуцького автомобільного заводу та й усього українського автопрому – 10 квітня 1959 року. Саме в цей день виготовили два найперші автомобілі підприємства. Це були самоскиди КрАЗ-222 «Дніпро». А до кінця року випустили вже 394 такі машини. Як не сумно, але до початку 2000-х років в експлуатації вже не збереглося жодної з кременчуцьких вантажівок ранніх серій. І тому 2003 року керівництво Холдингової Компанії «АвтоКрАЗ» ухвалило рішення про відтворення історії підприємства у зразках автомобілів, які колись сходили з головного конвеєра заводу. Після цього розгорнулися напружені пошуки у різних куточках країни. І в результаті вдалося знайти самоскид КрАЗ-222, але, щоправда, він був весь розбитий і розукомплектований. До робіт з відновлення цієї вантажівки залучили найкращих фахівців Управління головного конструктора та експериментального цеху. Цілу низку вузлів довелося шукати на складах різних підприємств. А деякі деталі, яких знайти не вдалося, були виготовлені заново працівниками експериментального цеху. Зауважимо, що при цьому реставратори вимагали максимальної відповідності не лише конструкторській документації, а й навіть технологій виготовлення вузлів та деталей, які використовувалися у 60-ті роки. Скрупульозно відновили і інтер'єр, і екстер'єр машини, аж до найменших деталей. Цікаво, що на боковинах капота ранніх самоскидів КрАЗ-222 красувався хромований напис «Дніпро». Але вже 1960 року його довелося прибрати за «вказівкою згори». Очевидно, чиновникам не подобалося прив'язування марки автомобіля до України. Та й взагалі, тоді в СРСР не було прийнято давати вантажівкам власні імена, обходилися тільки сухими індексами. У повністю оновленому вигляді первісток марки – самоскид КрАЗ-222 був уперше показаний громадськості на Міжнародній виставці SIA-2006 у Києві, де викликав велику зацікавленість публіки. -
Подія 02 квітня 2026 21:00До 130-річчя Peugeot – як еволюціонували комерційні автомобілі -
Подія 01 квітня 2026 21:00Як зародився відомий виробник вантажівок DAF