Електробус Solaris Urbino тестують журналісти

03 червня 2016, 15:15
Електробус Solaris Urbino тестують журналісти

Электробус Solaris Urbino

У Брюсселі з 30 травня до 3 червня проходить захід Bus Euro Test, під час якого журналісти провідних автобусних видань Європи тестують машини, що беруть участь у міжнародному конкурсі «Міський автобус 2017 року» (International Bus of the Year 2017).

Серед шести претендентів цього року бере участь і польський виробник Solaris Bus&Coach S. A., який представляє новітній електробус Urbino 12. Машина оснащена ємними батареями на 240 кВт-год, які можна зарядити двома способами: через пантограф на даху, під час зупинок на маршруті, або через зарядну станцію в автопарку.

Двадцять членів журі конкурсу оцінюватимуть передову машину. Автобуси Solaris такого типу вже успішно працюють на маршрутах у Барселоні, Берліні, Гамбурзі, не кажучи вже про велику кількість польських міст.

Переможця конкурсу International Bus of the Year 2017 визначать ближче до кінця літа, а урочисте нагородження за традицією відбудеться на Салоні комерційних автомобілів у Ганновері (IAA), який цього року проходитиме з 22 до 29 вересня.

Журналісти проїхалися на першому українському електробусі (+ВІДЕО)

Нагадаємо, що компанія Solaris уже брала участь у Bus Euro Test 2004 року з дизельною моделлю Urbino третього покоління. Тоді машина була за два кроки від перемоги. «Я вважаю, що через 10 років, ми довели, що автобуси Solaris – зрілий і, водночас, неймовірно інноваційний продукт, і ми з нетерпінням очікуємо змагань за цю престижну назву», - зазначив керівник компанії - доктор Андреас Штрекер.

Электробус Solaris Urbino Электробус Solaris Urbino

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз