Компактний електричний кросовер Kia EV5 готується до офіційного дебюту, запланованого на четвертий квартал цього року. У компанії новинку позиціонують як альтернативу паливного Sportage.
Концептуальну версію моделі виробник представив у березні цього року на Дні електромобілів. Його сучасний дизайн та неординарне оснащення високо оцінили експерти у галузі. Новинка займе нішу у лінійці Kia нижче за флагманський трирядний EV9.

Електромобіль отримав м'язистий квадратний кузов з різкими рубаними гранями і вертикальним дахом. Фари двоярусні світлодіодні, а задні ліхтарі набули С-подібну форму. Ефектні пороги та колеса з оригінальним аеродинамічним дизайном доповнюють стильний образ кросовера.
Салон просторий і комфортний, оснащений передовими системами. Він максимально гнучкий та може змінювати конфігурацію залежно від потреб власника. Чи всі ці опції будуть реалізовані на серійній моделі, поки що невідомо.

У рух новий Kia EV5 наводитиме два електромотори. Запас ходу до 480 км забезпечить батарея на 77,4 кВтг. Також буде доступна функція двонаправленої зарядки. Вартість новинки починатиметься від 50 тисяч доларів. Її основними конкурентами є Toyota bZ4X, Nissan Ariya та Volkswagen ID.4.
Дебют серійної версії EV5 пройде у Китаї у четвертому кварталі цього року. У виробництво електричний кросовер запустять до кінця року. На світовий ринок він вийде у першій половині 2024 року.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів