YouTube-блогер JerryRigEverything виставив на аукціон свій Tesla Cybertruck 2024 випуску у версії Foundation. Примітний цей електричний пікап тим, що його кузов покритий 24-каратним золотом. На такий «тюнінг» було витрачено близько 60 тисяч доларів.
Електрокар виставили на продаж на майданчику Cars&Bids. У лістингу зазначено, що власник майже не користувався ним. Щоправда, пробіг моделі він не вказав. Відомо, що протягом цього Cybertruck наводить два електромотори з сумарною віддачею 600 к.с. Привід – повний. Також є зсувна кришка багажника з електроприводом, система рульового керування Steer-by-Wire та 18,5-дюймовий сенсорний екран Infinity center.

Власник має намір виручити за позолочений Cybertruck щонайменше 200 тисяч доларів. Зазначається, що всі отримані кошти від продажу цього електромобіля будуть спрямовані на благодійність, а саме до фонду Not A Wheelchair Foundation. Тобто той, хто купить цей пікап, не тільки отримає унікальну річ, а й принесе користь.
На момент написання статті максимальна ставка на Cybertruck становила 100 тисяч доларів. Зроблено 19 ставок. До кінця торгів залишилося 5 днів, тому сума може зрости в рази. Цікаво, що продається унікальний пікап без резерву.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів