Компактный кроссовер SEAT Ateca добрался до украинских дилеров. Автомобиль выглядит очень современно и стильно. Несмотря на свою компактность, он довольно комфортный и практичный. К тому же, небольшие габариты позволяют ему превосходно чувствовать себя на городских дорогах.
Обновленная Ateca получила выразительный экстерьер и не менее привлекательный интерьер. От предшественника авто отличается более крупной решеткой радиатора, полностью светодиодной оптикой и скрытыми патрубками выхлопной системы с черным кантом. Премиальности модели добавляют хромированные элементы на кузове. Не менее прогрессивно выглядят и динамические индикаторы поворотов.

В оснащение салона вошла цифровая приборная панель с 10,25-дюймовым экраном, который разделен на три зоны. Благодаря такому решению, вся нужная информация находится в одном месте. Также производитель уделил особое внимание уровню безопасности, наделив кроссовер максимальным количество современными системами помощи водителю.

Все эти изменения делают кроссовер еще более привлекательным для потребителей, тем самым выводя SEAT на новый уровень.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів