Цього року Porsche у буквальному значенні широко представлена на IAA у Мюнхені. Виставковий павільйон марки у формі Porsche 911 вже є експонатом. В рамках авто-шоу компанія проведе презентацію «911 Love Stories», присвячену 60-річчю моделі. Цілком імовірно, цим і пояснюється вибір форми павільйону.
На площі 1000 квадратних метрів виставлені культові та нові автомобілі, зокрема, концепт Mission X і дорожній суперкар 911 S/T з елементами GT3 Touring та GT3 RS. Всього Porsche випустить 1963 екземпляри 911 S/T. Тираж автомобіля — означає рік дебюту 911.

Під капотом у нього 4,0-літровий шестициліндровий опозитний двигун потужністю 518 к.с. Агрегат пов'язаний із шестиступінчастою механічною коробкою передач. Від 0 до 96 км/год купе пришвидшується за 3,5 секунди. Максимальна швидкість сягає 299 км/год.

Концепт Mission X, перетворившись на серійну модель, може стати найшвидшим автомобілем Північної петлі Нюрбургрінгу. А поки відвідувачі IAA можуть випробувати серійний Taycan та електровелосипеди бренду. З останніми інноваціями виробник познайомить гостей під час презентації «911 Love Stories».
Незадовго до початку виставки IAA компанія Porsche представила Cayenne Turbo E-Hybrid 2024 року. Він оснащений електрифікованим 4,0-літровим двигуном V8 із подвійним турбонаддувом. Віддача агрегату — 729 к.с. та 949 Нм крутного моменту. Час прискорення від 0 до 96 км/год — 3,4 секунди. Максимальна швидкість — 295 км/год. Мінімальний цінник — 148 550 доларів.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів