Вагон типу 2М, з бортовим номером 919, виготовлений у київських трамвайних майстернях Домбаля ще 1928 року, має всі шанси здобути друге життя. Цей трамвай працював у Києві до 1949 року, а потім експлуатувався в Конотопі, поки в 1986 році його не поставили на постамент перед Подільським трамвайним депо в Києві, повідомляє Інформатор.
У 2015 році його вирішили реставрувати та зробити екскурсійний трамвай. Після цього вагон розібрали, а потім справа зупинилася. І ось нещодавно його сліди було виявлено у Харкові, куди трамвай вивезли 2022 року, перед самою війною. Разом із ним знайшли й недороблену копію, яку спочатку хотіли доповнити оригінальними деталями. Тепер найстаріший київський трамвай планують повернути до рідного міста, ймовірно, на СТО-А, до якого він й приписаний.

-
Ретро 04 червня 2026 20:22Першому автомобілю Генрі Форда виповнилося 130 років -
Ретро 22 травня 2026 21:51Як народжувалися ексклюзивні автомобілі від Pininfarina -
Ретро 19 травня 2026 21:40Як виглядали перші автомобілі марки Buick