В Сети показали неизвестные автомобили ЗАЗ 1950-1960-х годов

30 серпня 2018, 19:50
В Сети показали неизвестные автомобили ЗАЗ 1950-1960-х годов

Запорожский автомобильный завод известен нам по скромному разнообразию моделей. В советские времена это были малолитражки ЗАЗ-965, ЗАЗ-968 и их модификации. Однако мало кто знает, что в эпоху хрущевской оттепели и брежневского застоя у легендарного украинского завода были воистину уникальные проекты.

Ниже вы можете увидеть уникальные фото: перед вами эскизы тех автомобилей, которые были разработаны в 1950-х с прицелом на 60-е, но так и не увидели свет. Снимки из архива автоархитектора ЗАЗ Леонида Левита опубликовал на своей странице в Фейсбук запорожский краевед, журналист и креативный директор местного Музея оружия Роман Акбаш (а предоставил кадры директор Музея техники "Фаэтон" Дмитрий Позняк).

"Вот такими хотели видеть продукцию родного автозавода сотрудники бюро архитектурного оформления автомобиля запорожского завода "Коммунар" еще 60 лет назад - в конце 50-х. То есть, тогда когда "горбатый" еще даже не выпускался", - гласит комментарий к опубликованным фото.

Среди представленных автомобилей - спортивные купе, кабриолеты (обратите внимание на купе-кабриолет), тарга, футуристический седан и даже микроавтобус, похожий на легендарный советский бус для туристов "Юность". При этом кузова некоторых моделей задумывались не из металла, а стеклопластика.

Дизайн машин выполнен в духе американских авто тех лет, причем даже серийных, а концептуальных: стремительные линии, выступающие крылья, огромные стекла и даже двери типа "крыло чайки"  - неслыханное решение для советского автопрома.

slider_image_226187
slider_image_226188
slider_image_226189
slider_image_226190
slider_image_226191
slider_image_226192
slider_image_226193
slider_image_226194
slider_image_226195
slider_image_226196
slider_image_226197
slider_image_226198
slider_image_226199
slider_image_226200
slider_image_226201
slider_image_226202

Понятное дело, такие авто не могли появиться на улицах Союза: разработка была дорогой, а дизайн и технологии слишком капиталистические - страна Советов нуждалось в простейших дешевых машинах, да и то, предназначенных не для всех граждан.

Впрочем, подлинность этих фото еще предстоит проверить.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобіль
    Ретро 04 липня 2026 20:35
    Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобіль
    У День Незалежності США, 4 липня 1894 року здійснив свою першу поїздку відомий автомобіль Елвуда Хайнса – другий бензиновий транспортний засіб, виготовлений у Америці. Геніальний металург, винахідник нержавіючої сталі, Хайнс почав розробляти самохід із бензиновим двигуном у 1893 році. Він замовив вертикальний двотактний мотор в одну кінську силу фірми Sintz. Восени той прибув, і винахідник, на невдоволення дружини, випробував його прямо на кухні - більше не було де. А потім він домовився з власником механічної майстерні Елмер Апперсон, і той разом з братом Едгаром взялися йому допомагати. Двигун встановили на чотириколісний візок із поворотною передньою віссю. А для керування служив довгий важіль, змонтований по центру. Готова машина вагою 370 кг отримала назву Pioneer. Перший пробний заїзд відбувся 4 липня у місті Коколо, з метою безпеки досить далеко від натовпу цікавих. Управляв машиною сам Хайнс, а Елмер був пасажиром. Машина проїхала 2,4 км і треба було повертатися. Цікаво, що передачі заднього ходу автомобіль не мав, і екіпажу довелося розвертати його на вузькій дорозі вручну. В 1895 Хайнс виготовив машину Pioneer II. Конструкція рульового управління була покращена, а відпрацьовані гази відводилися вже подалі від сідоків. Ця машина взяла участь у перших у США моторних перегонах, які проходили 28 листопада цього року. І першим, правда серед нечисленних учасників – три автомобілі та шість мотоциклів – був автомобіль Хайнса. Ще наприкінці 1894 року Хайнс разом із братами Апперсонами організував першу в країні фірму з успішного виробництва автомобілів. Щоправда, інша компанія – Durea Motor Wagon Co. – була створена на рік раніше, але незабаром збанкрутувала, випустивши лише 13 авто. А ось Хайнс усе нарощував виробництво. 1898 року його фірма переїхала на новий великий завод у місті Кокомо і випустила там перші п'ять автомобілів. Наступного року їх виготовили вже три десятки, 1900 року – 192 од., а 1901-го – 240 од. Фірма Haynes-Apperson випускала автомобілі до 1925 року включно. А сьогодні її найперший автомобіль, випущений 1894 року, зберігається у Національному музеї американської історії. [related_post id="1355192" strip="1"]
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз