Ринок нових легковиків в Україні зріс на 50%: які моделі мали попит

01 березня 2024, 13:30
Ринок нових легковиків в Україні зріс на 50%: які моделі мали попит

В Україні продажі нових легкових автомобілів продовжують зростати і майже досягли довоєнного рівня.

За даними «Укравтопрому» у лютому на облік поставили 5700 нових «легковиків». Цей результат на 51% більше, ніж роком раніше. А порівняно з лютим 2021 року падіння продажів становило 11%. Найбільшим попитом серед українських автомобілістів мала японська марка Toyota. На її рахунку 858 реєстрацій. Лідером в особистому заліку знову став Renault Duster, якому віддали перевагу 603 українські автомобілісти.

Найпопулярнішими марками на українському ринку у звітному періоді були:

  • Toyota – 858 реєстрацій (+70%);
  • Renault - 706 реєстрацій (+64%);
  • Volkswagen - 472 реєстрації (+53%);
  • Skoda - 452 реєстрації (+38%);
  • Peugeot - 348 реєстрацій (+364%).

Загалом за два місяці цього року в Україні первинну реєстрацію пройшли 10 тисяч нових легкових авто, що у півтора рази більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобіль
    Ретро 04 липня 2026 20:35
    Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобіль
    У День Незалежності США, 4 липня 1894 року здійснив свою першу поїздку відомий автомобіль Елвуда Хайнса – другий бензиновий транспортний засіб, виготовлений у Америці. Геніальний металург, винахідник нержавіючої сталі, Хайнс почав розробляти самохід із бензиновим двигуном у 1893 році. Він замовив вертикальний двотактний мотор в одну кінську силу фірми Sintz. Восени той прибув, і винахідник, на невдоволення дружини, випробував його прямо на кухні - більше не було де. А потім він домовився з власником механічної майстерні Елмер Апперсон, і той разом з братом Едгаром взялися йому допомагати. Двигун встановили на чотириколісний візок із поворотною передньою віссю. А для керування служив довгий важіль, змонтований по центру. Готова машина вагою 370 кг отримала назву Pioneer. Перший пробний заїзд відбувся 4 липня у місті Коколо, з метою безпеки досить далеко від натовпу цікавих. Управляв машиною сам Хайнс, а Елмер був пасажиром. Машина проїхала 2,4 км і треба було повертатися. Цікаво, що передачі заднього ходу автомобіль не мав, і екіпажу довелося розвертати його на вузькій дорозі вручну. В 1895 Хайнс виготовив машину Pioneer II. Конструкція рульового управління була покращена, а відпрацьовані гази відводилися вже подалі від сідоків. Ця машина взяла участь у перших у США моторних перегонах, які проходили 28 листопада цього року. І першим, правда серед нечисленних учасників – три автомобілі та шість мотоциклів – був автомобіль Хайнса. Ще наприкінці 1894 року Хайнс разом із братами Апперсонами організував першу в країні фірму з успішного виробництва автомобілів. Щоправда, інша компанія – Durea Motor Wagon Co. – була створена на рік раніше, але незабаром збанкрутувала, випустивши лише 13 авто. А ось Хайнс усе нарощував виробництво. 1898 року його фірма переїхала на новий великий завод у місті Кокомо і випустила там перші п'ять автомобілів. Наступного року їх виготовили вже три десятки, 1900 року – 192 од., а 1901-го – 240 од. Фірма Haynes-Apperson випускала автомобілі до 1925 року включно. А сьогодні її найперший автомобіль, випущений 1894 року, зберігається у Національному музеї американської історії. [related_post id="1355192" strip="1"]
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз