13 липня 1968 року розпочато випуск масового роторного авто Mazda R100

Компанія Мазда придбала патент на виробництво роторного двигуна у 1961 році.

13 липня 1968 року розпочато випуск масового роторного авто Mazda R100. Компанія Мазда придбала патент на виробництво роторного двигуна у 1961 році. Цей дивовижній мотор винайшов німецький інженер Фелікс Генріх Ванкель.

Він спроектував прототип двигуна без поршнів ще у 1938 році, але війна відклала реалізацію його задумів. Працездатний роторній двигун Ванкель побудував в 1954 році, а у кінці 50-х років минулого сторіччя він був встановленій на легковий автомобіль NSU.

Декілька автомобільних компаній придбали у Ванкеля патент на його мотор. Серед них була компанія Мазда, яка крок за кроком вдосконалювала його конструкцію. Перші авто Мазда Космо Спорт збиралися малими партіями, тому що роторний двигун був досить дорогим у виробництві.

Насправді масовім авто з роторним двигуном стала наступна модель Мазда – компактне 100-сильне купе R100. Ця машина випускалась протягом п’яти років. Цікаво, що сьогодні тільки японська Мазда випускає роторні авто. За 40 років вона побудувала Ії понад 2 мільйони.

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ