Сотрудник Hyundai получил 24 миллиона за информацию о проблемных моторах

13 листопада 2021, 18:00
Сотрудник Hyundai получил 24 миллиона за информацию о проблемных моторах

В прошлом году Национальное управление безопасности дорожного движения (NHTSA) оштрафовало американское подразделение Hyundai на 210 миллионов долларов. Ничего такого в этом нет, если бы не одна интересная особенность, а именно то, кому была выплачена сумма.

Более 24 миллионов долларов досталось одному из сотрудников Hyundai. Технический специалист предоставил NHTSA информацию касательно проблем с двигателями, которые преждевременно приходят в негодность.

Речь о 2,0 и 2,4-литровых моторах. Ими комплектуются Sonata и Santa Fe для американского рынка. По информации NHTSA, Kia и Hyundai проигнорировали потенциальные проблемы, представив более «лояльную» информацию. Именно ее и должен был сообщить Национальному управлению безопасности дорожного движения сотрудник марки.

Это первый подобный случай в истории, когда работнику автопроизводителя выплатили 24 миллиона долларов в качестве награды. Это 30 процентов от суммы штрафа в 81 миллион долларов, которые в этом конкретном случае Kia и Hyundai выплатили США за нарушение Закона о безопасности.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз