Toyota представила бюджетного конкурента Volvo EX30 (фото)

04 грудня 2023, 15:00
Toyota представила бюджетного конкурента Volvo EX30 (фото)

На щорічному форумі Kenshiki у Брюсселі компанія Toyota представила компактний кросовер Urban. Він стане найдешевшим електромобілем марки у Європі.

Новинка дебютувала як концепт, але вже найближчим часом вона отримає серійну версію. На ринок електричний кросовер обіцяють вивести у 2024 році, де він складе конкуренцію Volvo EX30. У лінійці компанії він займе місце поряд із гібридом C-HR.

Кросовер досягає завдовжки 4300 мм, а ширина та висота становлять 1820 і 1620 мм. Він виглядає дуже стильно та сучасно. Округла форма кузова з плавними лініями чудово гармонує з вузькими фарами та задніми ліхтарями, виконаними у формі єдиного блоку. Передній та задній бампери неординарні та додають агресії.

Toyota Urban запропонують з одним та двома електромоторами, а також різними батареями. Марка не розкрила характеристики новинки під час презентації. Їх назвуть під час дебюту серійного варіанта.

slider_image_185050
slider_image_185051
slider_image_185052
slider_image_185053
slider_image_185054
slider_image_185055
slider_image_185056
Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобіль
    Ретро 04 липня 2026 20:35
    Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобіль
    У День Незалежності США, 4 липня 1894 року здійснив свою першу поїздку відомий автомобіль Елвуда Хайнса – другий бензиновий транспортний засіб, виготовлений у Америці. Геніальний металург, винахідник нержавіючої сталі, Хайнс почав розробляти самохід із бензиновим двигуном у 1893 році. Він замовив вертикальний двотактний мотор в одну кінську силу фірми Sintz. Восени той прибув, і винахідник, на невдоволення дружини, випробував його прямо на кухні - більше не було де. А потім він домовився з власником механічної майстерні Елмер Апперсон, і той разом з братом Едгаром взялися йому допомагати. Двигун встановили на чотириколісний візок із поворотною передньою віссю. А для керування служив довгий важіль, змонтований по центру. Готова машина вагою 370 кг отримала назву Pioneer. Перший пробний заїзд відбувся 4 липня у місті Коколо, з метою безпеки досить далеко від натовпу цікавих. Управляв машиною сам Хайнс, а Елмер був пасажиром. Машина проїхала 2,4 км і треба було повертатися. Цікаво, що передачі заднього ходу автомобіль не мав, і екіпажу довелося розвертати його на вузькій дорозі вручну. В 1895 Хайнс виготовив машину Pioneer II. Конструкція рульового управління була покращена, а відпрацьовані гази відводилися вже подалі від сідоків. Ця машина взяла участь у перших у США моторних перегонах, які проходили 28 листопада цього року. І першим, правда серед нечисленних учасників – три автомобілі та шість мотоциклів – був автомобіль Хайнса. Ще наприкінці 1894 року Хайнс разом із братами Апперсонами організував першу в країні фірму з успішного виробництва автомобілів. Щоправда, інша компанія – Durea Motor Wagon Co. – була створена на рік раніше, але незабаром збанкрутувала, випустивши лише 13 авто. А ось Хайнс усе нарощував виробництво. 1898 року його фірма переїхала на новий великий завод у місті Кокомо і випустила там перші п'ять автомобілів. Наступного року їх виготовили вже три десятки, 1900 року – 192 од., а 1901-го – 240 од. Фірма Haynes-Apperson випускала автомобілі до 1925 року включно. А сьогодні її найперший автомобіль, випущений 1894 року, зберігається у Національному музеї американської історії. [related_post id="1355192" strip="1"]
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз