Ни для кого не секрет, что в Украине активно ремонтируют дороги. Об объемах выполненных работ и планах на будущее практически ежедневно сообщает пресс-служба "Укравтодора". Однако за последнее время вектор задач немного сместился с ремонта на сохранение дорожного полотна. Всему виной фуры, которые передвигаются по дорогам страны с существенным перегрузом.
Как мы уже говорили ранее, данную проблему под свой контроль взял президент Украины Владимир Зеленский. Изначально он напрямую обратился к перевозчикам в закрытой группе мессенджера Viber, а теперь и вовсе объявил о старте новой масштабной операции, которая получила довольно необычное название, напрямую указывающее ее на основную цель.
Как рассказал Зеленский, рабочее название операции звучит как "Взвешенные и счастливые", но по его мнению оно не отображает всю суть, поэтому правильнее будет назвать ее "Все будут взвешенные, но не все - счастливые". Основной задачей операции является не допустить на дороги страны перегруженные фуры. Для борьбы с недобросовестными перевозчиками привлекли полицию и СБУ.
«Количество зафиксированных нарушений увеличилось на 65% по сравнению с предыдущими годами. У меня нет вопросов к людям, которые профессионально выполняют свою работу, а есть вопросы к несовершенному законодательству. Ведь даже в случае обнаружения перегруженного авто его нельзя задержать, поэтому после наложения штрафа он продолжает движение и дальше разрушает дороги. Это неправильно, и это не решит вопрос. Поэтому в некоторых областях уже стоят полиция и СБУ. Просто не дают возможности фурам ехать дальше - начинают их разгружать. Нужен именно такой комплексный подход, пока не будет урегулировано законодательство », - подчеркнул Президент.
-
Подія 12 липня 2026 21:00Як у Львові виготовили мікроавтобус із пластиковим кузовом (ФОТО) -
Ретро 11 липня 2026 20:48Як було знайдено експериментальний КрАЗ із незвичайним капотом -
Ретро 04 липня 2026 20:35Як на День Незалежності США випробували дивовижний автомобільУ День Незалежності США, 4 липня 1894 року здійснив свою першу поїздку відомий автомобіль Елвуда Хайнса – другий бензиновий транспортний засіб, виготовлений у Америці. Геніальний металург, винахідник нержавіючої сталі, Хайнс почав розробляти самохід із бензиновим двигуном у 1893 році. Він замовив вертикальний двотактний мотор в одну кінську силу фірми Sintz. Восени той прибув, і винахідник, на невдоволення дружини, випробував його прямо на кухні - більше не було де. А потім він домовився з власником механічної майстерні Елмер Апперсон, і той разом з братом Едгаром взялися йому допомагати. Двигун встановили на чотириколісний візок із поворотною передньою віссю. А для керування служив довгий важіль, змонтований по центру. Готова машина вагою 370 кг отримала назву Pioneer. Перший пробний заїзд відбувся 4 липня у місті Коколо, з метою безпеки досить далеко від натовпу цікавих. Управляв машиною сам Хайнс, а Елмер був пасажиром. Машина проїхала 2,4 км і треба було повертатися. Цікаво, що передачі заднього ходу автомобіль не мав, і екіпажу довелося розвертати його на вузькій дорозі вручну. В 1895 Хайнс виготовив машину Pioneer II. Конструкція рульового управління була покращена, а відпрацьовані гази відводилися вже подалі від сідоків. Ця машина взяла участь у перших у США моторних перегонах, які проходили 28 листопада цього року. І першим, правда серед нечисленних учасників – три автомобілі та шість мотоциклів – був автомобіль Хайнса. Ще наприкінці 1894 року Хайнс разом із братами Апперсонами організував першу в країні фірму з успішного виробництва автомобілів. Щоправда, інша компанія – Durea Motor Wagon Co. – була створена на рік раніше, але незабаром збанкрутувала, випустивши лише 13 авто. А ось Хайнс усе нарощував виробництво. 1898 року його фірма переїхала на новий великий завод у місті Кокомо і випустила там перші п'ять автомобілів. Наступного року їх виготовили вже три десятки, 1900 року – 192 од., а 1901-го – 240 од. Фірма Haynes-Apperson випускала автомобілі до 1925 року включно. А сьогодні її найперший автомобіль, випущений 1894 року, зберігається у Національному музеї американської історії. [related_post id="1355192" strip="1"]