Китайці представили перший у світі двигун, що працює на аміаку

24 серпня 2023, 11:25
Китайці представили перший у світі двигун, що працює на аміаку

Китайська компанія GAC заявила, що розробила перший у світі двигун внутрішнього згоряння, що працює на аміаку. Він призначений для легкових автомобілів.

Аміак, як і водень, розглядається у вигляді екологічної альтернативи бензину та дизелю. Такий двигун стане в одну лінію з електричними. Адже при спалюванні аміаку вуглецю викидається на 90% менше, ніж у традиційного палива.

У компанії зазначили, що недоліком аміаку є його низька займистість та високий рівень викиду оксидів азоту. Але GAC вдалося усунути ці проблеми. Нову технологію продемонстрували на 2,0-літровому двигуні потужністю 163 к.с.

«Ми подолали проблему, пов'язану з тим, що аміак важко швидко спалити, і почали використовувати це паливо в легкових автомобілях. Його цінність для суспільства неоціненна», - розповів фахівець центру досліджень та розробок GAC Ці Хунчжун.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз