Як заощадити на автомобілі в Німеччині: лайфхак від українців

08 квітня 2023, 14:00
Як заощадити на автомобілі в Німеччині: лайфхак від українців

Поки німецька влада розмірковує, що робити з «українськими» автомобілями після закінчення законного року перебування на території Німеччини без оформлення, українці знайшли спосіб економити на транспортних витратах. Свого роду інструкцію на цю тему опублікував ТопЖир.

Лайфхаком із співгромадянами поділився українець, який володіє автостоянкою у Польщі. З його слів, потрібно просто придбати автомобіль із польською реєстрацією. Його не потрібно переоформлювати при покупці. Можна їздити за дорученням.

Справа в тому, що річна страховка у Польщі коштує 200 євро, тоді як у Німеччині 100 євро на місяць. Істотно відрізняється й вартість техогляду. Якщо у Польщі це лише 50 євро й без жодних підготовчих заходів. То у Німеччині техогляд коштує 300 євро, а перед перевіркою автомобіль має пройти обов'язкову підготовку. Таким чином, рік володіння «польським» автомобілем у Німеччині лише за рахунок страховки та техогляду коштуватиме, як мінімум на 1200 євро дешевше, ніж «німецьким».

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз