Нацполіція придбала 150 одиниць спецтранспорту

21 травня 2024, 18:00
Нацполіція придбала 150 одиниць спецтранспорту

Автомобільний парк Національної поліції України поповнять 150 нових легкових автомобілів. За даними системи Prozzoro, їхня загальна вартість 127,04 млн грн.

Як повідомляється, йдеться про спеціально обладнані під потреби поліцейських універсали/кросовери на базі Renault Daster. Зокрема, на автомобілі в поліцейських лівреях встановлять проблискові маячки та гучномовці. Також передбачено радіостанцію, противандальну оббивку сидінь заднього ряду та сейф для зберігання зброї у багажному відділенні. Вартість одного такого автомобіля — 846,9 тис. грн.

Тендер на постачання виграло ТОВ «Кий авто центр». Уся партія має бути передана Нацполіції до 25 жовтня 2024 року. За умовами контракту передоплата становить 70% від загальної вартості.

Єдиним конкурентом ТОВ «Кий авто центр» на торгах було ТОВ «Спец-Ком-Сервіс», пропозиція якого виявилася всього на 7,5 тис. грн.

Як повідомляється, Нацполіція планувала придбати автомобілів на загальну суму 323, 72 млн. грн. Один із лотів передбачав купівлю 200 седанів орієнтовно на 196,68 млн. грн. Але через відсутність пропозицій торги щодо нього скасували.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз