В Киеве возобновил работу сервис проката велосипедов Bikenow

03 квітня 2022, 14:00
В Киеве возобновил работу сервис проката велосипедов Bikenow

С 1 апреля 2022 года киевляне получили возможность передвигаться по городу на велосипедах сервиса Bikenow. По словам совладельца сервиса Алексея Кладова, изначально парк велосипедов будет насчитывать 200 единиц. Ежедневно это количество будет увеличиваться, но оно будет существенно меньше, чем до начала войны.

Стоимость разовой поездки на велосипеде составит 5 грн старт + 1 грн за минуту, но она может корректироваться. В частности, тарифы будут зависеть от зоны поездок и комендантского часа. Также предусмотрены абонементы для постоянных клиентов.

Для того, чтобы воспользоваться прокатным велосипедом Bikenow, необходимо загрузить одноименное приложение, пополнить «кошелек» с помощью банковской карты, найти велосипед на карте и отсканировать на нем QR-код. Сервис просит клиентов не пренебрегать своей безопасностью, не передвигаться по паркам и скверам и в случае воздушной тревоги и следовать в укрытия.

Также компания планирует запуск электросамокатов, но поездки будут ограничены, поскольку у сервиса нет возможности обеспечить довоенный уровень обслуживания. Кроме того, из-за невозможности купить валюту, Bikenow не может забрать партию новых самокатов из Китая.

Читати наступну статтю
Статті по темі
  • Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    Ретро 12 квітня 2026 17:00
    Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів
    12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні
Гортайте до низу щоб побачити більше статтей подвійна стрілка вниз