Фірмовий інтерфейс MBUX (Mercedes-Benz User Experience) дебютував майже два роки тому на седані CLA, а в 2020-му кардинально оновився, набувши нових рис і опцій. Головною його фішкою є величезний екран, який розтягнувся на всю ширину передньої панелі. Однак мало хто пам'ятає, що вперше подібне рішення було реалізовано на концепті F 200 Imagination, представленому в 1996 році на Паризькому автосалоні.
Звичайно гіперекран, показаний майже 20 років тому, мав більш мізерний набір функцій і мав дещо урізаний вигляд. Однак навіть у такому вигляді він привернув увагу публіки, яка сприйняла ідею, як нереальну. Система охоплювала цифрову приладову панель, мультимедійну систему, камери заднього виду, радіо, навігаційну систему, програвач компакт-дисків і DVD. Вона навіть була здатна підключатися до інтернету.

Тоді електроніка могла розпізнавати голосові команди водія і, на їх підставі, вибирати режим їзди. Спираючись на показання різних датчиків, комп'ютер реалізовував задані функції максимально безпечно. Крім швидкості, він враховував стан дорожнього покриття і щільність руху. Ще одним нестандартним рішенням концепту стало використання джойстика замість традиційного кермового колеса. Однак ця опція так і не знайшла відображення в серійних моделях марки.
Незважаючи на всі огріхи і нестикування, система була "розумною", і з легкістю змогла пройти тестування на симуляторі водіння — ще одній поширеній наразі технології. Так що, як бачимо, інноваційне на сьогодні рішення було розроблено доволі давно, і всі ці роки фахівці компанії доводили його до ідеалу.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів