Найчастіше в будинки на колесах перетворюють кросовери та позашляховики. Однак для власників крихітних електромобілів також є чудова пропозиція, яка дасть можливість вибиратися на природу подалі від цивілізації.
Проєкт отримав назвою Smart Overlander і має просто приголомшливий вигляд. У його основу ліг стандартний сітікар Fortwo. Електромобілю збільшили на 50 мм дорожній просвіт, колеса взули у позашляхові шини, встановили каркас безпеки та посилені підніжки. Також інтегрували два прожектори в передній частині та лебідку.

На даху встановили розкладний намет. Його конструкція виступає за межі кузова машини, утворюючи ще й навіс. Під ним розміщено імпровізована душова. У багажному відсіку розмістили великий бокс, де розташована мінікухня. Вона складається з варильної поверхні та мийки. Посуд зберігається у спеціальному футлярі.
https://www.youtube.com/watch?v=TuHtfWbNWuM&feature=emb_logo
Модернізувати силову установку не стали. Крихітний автобудинок приводить у рух електромотор на 70 к.с., який дає змогу розвивати швидкість до 105 км/год. Поки що такий автомобіль створено в єдиному екземплярі, і чи отримає він дрібносерійне виробництво, невідомо.
-
Ретро 12 квітня 2026 17:00Як автобусами ЛАЗ почали перевозити космонавтів12 квітня 1961 року спеціально переобладнаний автобус ЛАЗ-695Б було використано для доставки космонавта Юрія Гагаріна до місця історичного старту першого космічного корабля "Восток-1". Цей автобус для космонавтів зовні майже не відрізнявся від базової серійної машини ЛАЗ-695Б. Але кузов його отримав додаткове антикорозійне покриття дуже високої якості. А от салон, звісно, був зовсім іншим. Особливу увагу приділили його герметизації, щоб захистити від потрапляння пилу —найлютішого ворога космонавтів. У самому центрі салону були встановлені два оригінальні крісла — для космонавта і його дублера, теж розроблені у Львові. Оскільки космонавтів перевозили в громіздких скафандрах, крісла вийшли немаленькими. Для регулювання мікроклімату всередині скафандра застосовувалася спеціальна апаратура. В обладнання салону входили кіно- і радіоустановка, телефон і засоби спецзв'язку. Природно, салон було забезпечено кондиціонером. В автобусі було 10 місць для супровідників – лікарів, технічних фахівців і навіть кіношників, а в кормі машини розміщувався туалет. Автобус працював на космодромі "Байконур" аж до 1967 року, і за цей час доставив до місця старту 12 космонавтів, якщо не рахувати дублерів. Нині він зберігається в меморіальному музеї на батьківщині першого космонавта — в місті Гагарін, Смоленської обл. У 1967 році для перевезення космонавтів почали використовувати інший автобус. За внутрішнім обладнанням він майже не відрізнявся від попередника, але база у нього була інша — ЛАЗ-695Е. А автобус нового покоління для космонавтів з'явився в 1974 році. Машину було розроблено у Львові, в ДСКБ —головному конструкторському бюро щодо автобусів. Базою послужила новітня туристична модель ЛАЗ-699Н "Україна", тоді ще дослідна. ЛАЗ-699Н у "космічному" виконанні -
Ретро 11 квітня 2026 21:21Першим легковикам Toyota виповнилося 90 років -
Подія 11 квітня 2026 18:01Розшифровка значків на панелі приладів