Світова прем’єра у Женеві: Sport Turismo розширює модельну лінійку Panamera

Porsche розширює модельний ряд Panamera, додаючи нову версію кузова: Panamera Sport Turismo відсвяткує свою світову прем’єру на Женевському автосалоні (з 7 по 19 березня 2017 року), де будуть представлені п’ять різних версій: Panamera 4, Panamera 4S, Panamera 4S Diesel, Panamera 4 E-Hybrid і Panamera Turbo.

Нова версія, виконана на базі успішного спортивного седана, є ще однією вагомою заявкою в преміум сегменті завдяки її безпомилково впізнаваному дизайну. Водночас модель Sport Turismo потужністю до 550 к.с. є більш багатогранною, ніж будь-які інші моделі її класу. Велика кришка, занижена кромка і збільшений об’єм багажного відділення, а також концепція розташування сидінь 4+1 – все це забезпечує ідеальне поєднання зручності у повсякденному використанні та максимальної універсальності у нових моделях Panamera. «Panamera Sport Turismo для Porsche – це крок до нового сегмента, однак при цьому в ньому збережено всі притаманні Porsche цінності і властивості» – говорить Міхаель Мауер, головний дизайнер Porsche.

З точки зору технологій і дизайну у Sport Turismo реалізовані всі інновації, представлені у новій модельній лінійці Panamera, яку було презентовано лише минулого року. Серед них – нова цифрова концепція індикації та управління Porsche Advanced Cockpit, новаторські системи допомоги водієві, як наприклад Porsche InnoDrive з адаптивним круїз-контролем, удосконалені системи ходової частини, такі як система керування задніми колесами та електронна система стабілізації кренів кузова Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC Sport) і потужні силові агрегати. Крім того, всі автомобілі Panamera Sport Turismo оснащені системою постійного повного приводу з електронним багатодисковим зчепленням Porsche Traction Management (PTM) у базовій комплектації. А в моделях S у базову комплектацію входить також адаптивна трикамерна пневматична підвіска.

Panamera Turbo Sport Turismo

Дизайн і концепція абсолютного спорткара

Подібно до спортивного седана Panamera, Sport Turismo відрізняється надзвичайно динамічними пропорціями – досконале відображення дизайну Porsche. Автомобіль має довжину 5 049 мм, висоту 1 428 мм та ширину 1 937 мм, а велика колісна база становить 2 950 мм. Характерними особливостями силуету є також короткі звиси кузова і великі колеса розміром до 21 дюйма.

Panamera Turbo Sport Turismo

Sport Turismo представляє собою зразок абсолютно унікального дизайну задньої частини. Над розвиненими «плечима» розташована подовжена лінія вікна, що разом із лінією даху такої ж довжини надає автомобілю виняткового вигляду. В задній частині дах спускається донизу набагато менш різко, ніж лінія вікна, формуючи яскраво виражену задню стійку, яка переходить у плечову секцію таким же чином, як і у купе.

Panamera Turbo Sport Turismo

Перший у сегменті адаптивний висувний спойлер даху

У верхній частині автомобіля дах переходить у адаптивний спойлер. Кут нахилу спойлера встановлюється у трьох положеннях, залежно від дорожніх умов та обраних налаштувань автомобіля, і створює додаткову притискну силу до 50 кг на задню вісь. На швидкості до 170 км/год направляючий аеродинамічний елемент – центральний компонент системи Porsche Active Aerodynamics (PAA) – залишається у складеному положенні з кутом мінус сім градусів, що дозволяє зменшити аеродинамічний опір і, відповідно, оптимізувати витрати пального.

На швидкості понад 170 км/год спойлер автоматично переводиться у робоче положення з кутом плюс один градус, підвищуючи стабільність керування і поперечну динаміку. У режимах Sport та Sport Plus спойлер даху автоматично переводиться у робоче положення на швидкостях від 90 км/год і вище. Система PAA також стає у нагоді, якщо відкрити панорамний зсувний дах на швидкості вище 90 км/год: при цьому система адаптує кут нахилу спойлера даху до плюс 26 градусів, що допомагає максимально знизити рівень аеродинамічних шумів.

Три сидіння в новому дизайні задньої частини

Новий Sport Turismo є першим автомобілем лінійки Panamera, у якому представлено три задні сидіння. Обидва крайніх сидіння мають форму окремих місць, що відповідає заявленому в цьому модельному ряді поєднанню спортивних експлуатаційних якостей із максимальним комфортом для пасажирів, і таким чином задні сидіння мають конфігурацію 2+1. Опційно Panamera Sport Turismo доступна також у чотиримісній конфігурації з двома окремими задніми сидіннями з електроприводом.

Піднята лінія даху Sport Turismo полегшує посадку і висадку пасажирів на задніх сидіннях, а також дає їм більше простору над головою. Користування багажним відділенням стало більш зручним завдяки тому, що кришка багажника широко відкривається і обладнана електроприводом у базовій комплектації, а також завдяки тому, що висота нижнього краю багажного відділення становить усього 628 мм. Якщо вимірювати ємність багажного відділення до верхнього краю задніх сидінь, цей показник у Sport Turismo складає до 520 л (Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo: 425 л), що на 20 л більше, ніж у спортивного седана. При завантаженні до рівня даху зі складеними задніми сидіннями перевага сягає близько 50 л. Спинки трьох задніх сидінь можна скласти всі разом або кожну окремо (у розподілі 40:20:40). Управління електроприводом розблокування спинок знаходиться в багажному відділенні. Коли спинки всіх задніх сидінь опущені, поверхня для завантаження багажу стає практично пласкою. В такому випадку ємність багажного відділення збільшується до 1 390 л (Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo: 1 295 л).

Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo

Для Panamera Sport Turismo доступна на замовлення система організації простору багажного відділення. Серед різноманітних складових системи для безпечного транспортування пропонуються дві рейки, вбудовані в поверхню для фіксації багажу, чотири точки кріплення багажу, а також сітку багажного відділення. Крім того, у додатковій комплектації багажне відділення може бути обладнане електророзеткою на 230 В.

Panamera Turbo Sport Turismo

П’ять двигунів на початку продажів

Перші автомобілі Panamera Sport Turismo будуть поставлені на ринок України у листопаді 2017 року. Для українського ринку доступні чотири з п’яти двигунів, які вже використовуються у спортивному седані.

Подписывайтесь на наши ленты в Facebook, Viber, Telegram и Messenger: все самые важные автомобильные события в одном месте.