Де купити титанові диски? - Ніде!

Autocentre null
Autocentre
Oct 9, 2019 11:17 AM

Який же є тюнінг без титанових дисків? У світі автолюбителів «титани» вважаються особливим шиком, Який повинен бути у кожного, хто тюнінгує свою машину.

Автомобілісти вбивають в пошуковик питання: «Де купити титанові диски», а правильну відповідь на нього тільки один – «Ніде!».

Титан – це вкрай міцний і зносостійкий метал, з якого виготовляють протези, хірургічні пластини і елементи космічних кораблів. Ось тільки не існує повністю титанових автомобільних дисків. 

«Титанові литі диски» — це прийом маркетологів. Насправді так називаються самі стандартні автомобільні диски, до складу сплаву яких входить титан. І все.

Пояснимо на пальцях. Існує кілька поширених металевих сплавів для автомобільної продукції, до складу яких входить титан. Ливарних сплавів, з яких виготовляють автомобільні диски, усього два: AlSi7Mg0,3 і AlSi11Mg. 

Так, в них дійсно міститься титан. Але диявол криється в деталях, так? У складі першого 0,25% титану, а в складі другого – цілих 0,15%! Уявляєте, в кожному кілограмі сплаву міститься тільки 2,5 і 1,5 грами титану відповідно. Зовсім не те, чого ви чекали від дійсно титанових дисків, так?

Алюміній і титан – гарне поєднання

Існуючі «титанові диски» — це всього лише одна з варіацій легкосплавних дисків.

Так називають диски на основі різних алюмінієвих сплавів. Вони значно легше сталевих і надають менше навантаження на підвіску, але при цьому практично не поступаються в міцності. А наявність в сплавах титану, магнію, кремнію, заліза, міді та інших матеріалів покращують їх фізико-хімічні властивості.

Диски з чистого титану ви не зустрінете у вільному продажу. Серійного випуску повністю титанових дисків немає, у всіх випадках це індивідуальне лиття. Так, в теорії ви можете їх замовити, але не спокушайтеся, адже є ряд нюансів.

  • Диски зі справжнього титану досить тонкі. Так, вони міцні, але виглядають вони в більшості випадків не дуже. Зовсім не те, що чекаєш від крутого тюнінгу.
  • Вартість одиничного виробництва або замовлення подібних дисків з-за кордону перевищує вартість файних легкосплавних дисків в 8-20 разів.
  • Чистий титан за технічними характеристиками не набагато краще для використання в автомобілях. У разі хороших і дорогих легкосплавних дисків — на одному рівні.

Сплави з титаном дуже і дуже хороші для автомобільних дисків. Але вони не титанові. По-справжньому титанові диски — це просто дорогі і безглузді понти для автомобіліста. Але якщо вам все ж хочеться похвалитися новенькими «титанами», то вибирайте кращі тут: avtodiski.net.ua

Завантаження...