<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=3014280868613677&ev=PageView&noscript=1"/>

Водіїв почали штрафувати за відсутність дитячих автокрісел

Autocentre null
Autocentre
Nov 20, 2019 04:34 PM

Сьогодні, 20 листопада, закон про штрафи за перевезення дітей без автокрісел набув чинності. Документ опубліковано у виданні «Голос України». Тепер за порушення правил перевезення дітей на водія накладається штраф.

Новий закон доповнює статтю 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення і стосується перевезення дітей автомобільним транспортом. У підпунктах «б-г» пункту 21.11 Правил дорожнього руху визначено, що забороняється перевозити дітей, зріст яких менше за 145 сантиметрів або тих, які не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля; організовані групи дітей в темний час доби. І якщо раніше за це порушення було лише попередження, то тепер – грошове стягнення.

За порушення – штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів – 510 грн. Повторне порушення упродовж року коштуватиме 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 грн.

Розглядати справи про адміністративні правопорушення щодо порушення правил перевезення дітей буде Національна поліція.

Завантаження...