В Україні подешевшало паливо — обіцяють оптимістичний прогноз на весь квітень

Юлия Дюдюн
Юлия Дюдюн
Apr 5, 2021 03:27 PM
14842

Ринок палива в Україні демонстрував стрімке зростання цін на бензин протягом майже чотирьох місяців. За цей період в середньому паливо подорожчало на 3-4 грн. У ситуацію втрутився уряд. Кабмін ввів контроль за провідними АЗС України, щоб мінімізувати ймовірність монопольних змов, а також ініціював створення спеціальних робочих груп, які повинні контролювати ціни на заправках.

Кабмін зробив наступний крок і провів переговори з провідними нафтотрейдерами. За результатами зустрічі було підписано меморандум про наміри щодо створення сприятливого середовища та розвитку добросовісної конкуренції на ринку нафтопродуктів України. Ключовим моментом є зниження вартості пального. Причому до реалізації домовленостей приступили негайно — перші результати не змусили себе чекати.

Так, за вихідні вартість пального знизилася в середньому на 1,5 грн/л. Протягом квітня мають намір не перевищувати ціну 30 грн/літр високооктанових бензинів, доки в країні діють посилені карантинні обмеження. Зі свого боку Кабмін пообіцяв нафтотрейдерам посилити боротьбу з тіньовим ринком пального.

Якщо розглядати отриманий результат за окремими мережами АЗС, то 2-5 квітня на станціях ОККО і WOG ціна бензину марки А-92 опустилася на 1 грн/л, а А-95 подешевшав на 1,5 грн. Такі мережі як AMIC, “БРСМ-Нафта”, “Автотранс” і Motto опустили цінник на паливо в межах 0,2-1 грн. У мережі KLO А-95 подешевшав на 70 коп/л, А-92 – 10 коп. На UPG пальне подешевшало на 40 коп, повідомляє enkorr.

Юлия Дюдюн
Автор
Юлия Дюдюн
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...