Унікальний родстер Ford GT 1965 року виставили на продаж за 10 мільйонів доларів

Юлия Дюдюн
Юлия Дюдюн
Jun 30, 2020 12:00 PM

На аукціоні Mecum вже було продано чимало унікальних раритетних автомобілів, які збереглися до наших днів в одиничних екземплярах. У середині липня відбудуться ще одні торги, на які виставлено ексклюзивний родстер Ford GT 1965 року випуску. Цей екземпляр брав участь у перегонах на витривалість “24 години Ле-Мана”.

Спорткар створила компанія Ford Advanced Vehicles у 1965 році. Загалом було складено п’ять екземплярів моделі, але до наших днів збереглися тільки два. Автомобіль побудований на платформі GT/109 і оснащується 4,7-літровим двигуном V8 і п’ятиступінчастою коробкою передач ZF. Саме через поломку цього двигуна Моріс Трентіньян і Гай Ліг’є не змогли виграти перегони “24 години Ле-Мана” в 1965 році, оскільки він вийшов з ладу на 11-му колі.

Історія виставленого на торги екземпляра не закінчується на участі в перегонах. У 1986 році його придбав голлівудський каскадер Дін Джеффріс. Після його смерті син продав унікальний спорткар Дану Мекуму, який є засновником аукціонного дому Mecum. Саме Мекум і замовив повну реставрацію родстера. В результаті Ford GT став таким самим на вигляд, як до участі в культових перегонах.

Цікаво, що Mecum вже намагався продати цей самий прототип Ford GT Roadster в 2018 році, але отримати бажану суму не вдалося. Тепер родстер знову виставили на продаж у надії отримати за нього щонайменше 7,5-10 мільйонів доларів.

Юлия Дюдюн
Автор
Юлия Дюдюн
Автор на сайте «Автоцентр»
Завантаження...